Novice
Da. B.

Mariborčani kruto končali pokalno pot Mlinš, Litija naprej

FC Litija/Facebook

Igralci Mlinš so potem, ko so v prvem krogu Pokala Terme Olimia po kazenskih strelih izločili Gorico, v četrtfinalu naleteli na premočnega tekmeca. Prvoligaš RE/MAX Maribor je že prvo tekmo na domačem parketu dobil z visoko razliko (10:1), vse skupaj pa nadgradil še na povratnem srečanju v zagorski športni dvorani (2:9).

V prvem polčasu so Štajerci zabili tri gole (0:3), v nadaljevanju so jih dodali še šest. Najbolj uspešen je bil Žiga Čeh, slednji je štirikrat premagal domačega vratarja. V končnici srečanja sta poraz Mlinšanov ublažila Tim Lipovšek in David Knez.

LITIJA NAPREJ S PETARDO
Igralci Litije so za razliko od Mlinšanov uspeli priti med četverico. Na prvi tekmi v Kobaridu je Oplast sicer slavil (2:1), na povratni pa so Litijani skupni izid do polčasa obrnili v svojo korist, napredovanje pa potrdili v drugem delu. Končni izid (5:1) je v 39. minuti postavil Teo Turk, ki je v prvem polčasu zatresel lastno mrežo.

Poleg Litije in Mariborčanov se bodo za pokalno lovoriko borili še aktualni državni prvaki iz Dobovca in primorsko moštvo Bronx Škofije.