Da. B.

Rudar izpustil priložnost za presenečenje

NK Rudar Trbovlje
Kamnita/NK Rudar Trbovlje

Nogometaši Rudarja so v 12. kolu 3. SNL - center izgubili pri vodilni Ivančni Gorici (2:0). Čeprav bi lahko iztržili več, so "knapi" vpisali svoj prvi poraz v zadnjih šestih tekmah, a ostali na desetem mestu (13 točk). Dolenjci še vedno niso prejeli zadetka in imajo že 32 točk, sedem več od najbližjih zasledovalcev.

Kaznovani za zapravljeno

V prvem polčasu so imeli domačini pobudo v polju, toda resnejše priložnosti si niso ustvarili. Trboveljski vratar Klemen Radič je zanesljivo opravil svoje delo, kolikor ga je imel.

V nadaljevanju je Rudar hitro zapravil dve lepi izjemni priložnosti. Po napaki domačih je z boka sam pred vratarja prišel Kadir Delić in nastreljal vratarja Jana Vošnjaka, ko je imel na voljo še podajo, ki bi bržkone prinesla zadetek. Hitro se je po preigravanju v obetavni situaciji znašel še Damir Memišević, iz bližine je zadel zunanji del mreže.

Kazen je sledila v 58. minuti, ko je po preboju boka mimo nemočnega Radića zabil Niko Adamič. Gostujoči vratar je v naslednjih minutah še nekajkrat solidno posredoval, na drugi strani pa bi, po napaki gostiteljev, lahko izenačil Marko Sotenšek.

Zmago so Dolenjci potrdili v 83. minuti, ko se je po prekinitvi na drugi vratnici najbolje znašel Marko Šajn in z glavo lepo zabil ter zapečatil usodo Rudarja.

Sledi derbi

Trboveljčani so se pri vodilni ekipi predstavili brez kaznovanih Jana Bergerja, Roka Bokala, Jana Sotenška in Žige Cigoleta, nastopila nista niti Sašo Ribič in poškodovani Amar Kulašević. Z izjemo Bokala in Kulaševića bodo vsi našteti pripravljeni za zasavski derbi z Zagorjem, ki je na sporedu prihodnjo soboto. Za konec jeseni se bo Rudar podal še na gostovanje h Bravu.

Poročilo s tekme med Zagorjem in Ilirijo si lahko preberete na tej povezavi.